---

Про матеріали і покриття опор для столів.

Про матеріали і покриття опор для столів..

Чорна сталь

Найпоширеніший матеріал опор для столів – чорна сталь, пофарбована порошковими фарбами. Фарби при цьому використовуються стійкі до механічних впливів з різною текстурою поверхні (глянець, крокрень, структура). Для висихання цих покриттів заводи використовують сушильні печі, що забезпечує їхню міцність і стійкість до зносу. Найчастіше використовуються фарби чорного, сірого чи білого кольорів. В окремих випадках можливий вибір кольору за шкалою RAL. У цій комбінації матеріалів виготовляються опори всіх типів, перерахованих вище.

Чорна сталь, покрита хромом

Наступний тип матеріалу та покриття – чорна сталь, покрита хромом гальванічним способом (хромування). Це покриття ще стійкіше до механічних впливів, і має більш естетичний вигляд. У цьому виконанні найчастіше виготовляються опори столів другого типу – із гнутої труби. Можливий варіант опори з центральною колоною, але хромованою буде лише колона, основа буде забарвлена в чорний колір. Чи не будь-який тип опор може бути хромованим, це пов'язано з тим, що гальванічне обладнання є на небагатьох заводах.

Нержавіюча сталь.

Матеріал використовується для виготовлення опор для столів як для приміщень, так і для вулиці, завдяки своїй стійкості до корозії.
Із нержавіючої сталі виготовляють бази столів першого типу (центральна колона). Причому влаштування цих опор має свої особливості. Колона виготовлена з нержавіючої сталі повністю, а основа є сендвічом з товстої плити (6-8 мм) чорної сталі та накладки з нержавіючої сталі товщиною 1-1,5 мм із загнутими краями (опора столу Мілан Інокс). Лише така комбінація матеріалів економічно виправдана. Для круглих столів виготовляють основу столу Верона топ інокс. Нижня плита цієї опори влаштована схожим чином: кругла плита з чорної сталі 8 мм накрита кришкою з нержавіючої сталі завтовшки 1,5 мм із загнутими краями, але не під 90 градусів, а під 45. Таким чином досягається стійкість та естетика виробу.

Алюмінієві опори.

Виготовляються для вуличних столів як стійкі до корозії, а також для полегшених столів, які потрібно часто пересувати.
Конфігурації алюмінієвих опор перегукуються і є центральною колоною і хрестоподібною основою з литого алюмінію.

Чавунні опори столів 

Чавунні основи столів виділимо в окрему групу. За конфігурацією вони бувають і першого та другого типу. Т. е. з центральною колоною і литою чавунною основою у вигляді «левових лап», або багатопрутковою колоною з аркоподібною основою. Всі ці форми можливі завдяки можливості лиття чавуну. Покриття біля чавунних опор – чорна порошкова емаль.
Кріплення будь-якого типу опор до стільниць зазвичай здійснюється за допомогою шурупів, при цьому важливо розрахувати їх довжину, щоб не проткнути нову стільницю наскрізь і не зіпсувати її.
Візьміть собі на замітку всю різноманітність форм та кольорів основ для столів і, відпустивши свою фантазію у політ, створюйте неповторний стиль своїх приміщень. У цьому надаємо Вам на допомогу ще й сторінку стільниць ТОПАЛІТ та ВЕРЗАЛІТ.

Ирина Беляева