Опори для столів. Металеві основи столів. Каркаси столівАРТАК МЕБЛІ

Основи столів

Пропонуємо підстави для столів, переважно обідніх, але деякі моделі призначені для офісних столів. Стіл у нашому класичному розумінні складається зі стільниці та основи столу. Основа столу може бути виготовлена з різних матеріалів, і, залежно від них, мати різну вагу. Мабуть, це найважливіша характеристика основи столу, поруч із його конфігурацією, оскільки дуже важливо, щоб стіл був стійким і перекидався від найменшого поштовху. При цьому важливо щоб підстіль за формою, типом і кольором покриття та дизайну поєднувалося зі стільницями різної форми та з різних матеріалів. Виходячи з цього, у нас до Вас є кілька порад щодо вибору підстілля.
Отже, основною характеристикою будь-якого столу є його стійкість. Як її досягти? Перший спосіб – це розмістити центр ваги об'єкта якнайнижче. Другий спосіб - рознести опори столу на максимально можливу відстань. Третій спосіб – прикріпити основу до підлоги чи стільницю до стіни. Виходячи з цього, розділимо опори столів на кілька груп, що відрізняються формою.

Центральна колона.

Для столів з квадратною або круглою стільницею основа (нижня частина бази столу) виготовлена із сталевого листа товщиною 8 мм і має форму квадрата (база столу Мілан), кола (база столу Верона), складну криволінійну конфігурацію (База столу Наваро). Відповідно, колона матиме квадратний або круглий переріз. Для прямокутних стільниць невеликих розмірів використовуються бази з прямокутною основою з однією колоною квадратного перерізу (опора Мілан Біг), а для прямокутних стільниць великих розмірів використовуються опори з прямокутною основою, але двома колонами квадратного перерізу (Мілан Дубль). Аналогічно, для овальних стільниць використовують опори з овальними основами та однією або двома колонами, але вже круглого перерізу (Опори столу Верона Біг, Верона Дубль, Новаро Біг та Дубль). Отже, у цій групі основ столів задля досягнення максимальної стійкості діють такі правила.

  • Для невеликих стільниць (ДСП, Верзаліт, Топаліт) розміром 60-70 см можна застосувати бази столу з основою 40*40 см та D40 см.
  • Для стільниць розміром 70-80 см використовуються бази з основою 45*45 та D45 см.
  • І для стільниць 80-90 см застосовують опори з основою 50*50 та D50 см.
У деяких випадках, коли стільниця має невеликий розмір і вагу, основа опори може бути виготовлена із сталі 6 мм для здешевлення виробу (база столу Юлія Лайт). Воно буде полегшеним і в даному випадку важливо вибрати правильний розмір нижньої плити.
Аналогічно можна розрахувати розміри підстав для прямокутних або овальних стільниць.

Центральні опори із гнутої труби.

Ці опори мають меншу вагу, ніж попередня група. Але тут працює другий спосіб досягти стійкості. Нижні елементи опор широко рознесені за розміром, рахунок чого досягається краща стійкість столу. До таких баз належать Соня, Каріна, Розана. А для прямокутних та овальних стільниць застосовують опору Розана Дуо. Опора столу Віктор є комбінацією (гібридом) першої та другої груп, у ній є і гнуті елементи основи та центральна колона круглого перерізу. Для таких основ потрібно використовувати легкі стільниці (ДСП 16-18 мм, Верзаліт, Топаліт) розмірами не більше 80*80 та 120*80.

Опори, розташовані по кутах або периметрі стільниці.

У даному випадку присутні 4 ніжки, з'єднані або не з'єднані між собою (Опори Трейсі, Трамісу, Кая). В даному випадку вага основи відіграє другорядну роль, а стійкість столу більше залежить від міцності конструкції бази, а також якості кріплення опори до стільниці.

Рамні опори столів.

Під будь-яку стільницю можна виготовити зварену сталеву конструкцію будь-якої конфігурації, пофарбовану емаллю.

Далі - про матеріали та покриття.

Найпоширеніший матеріал для опор столів – чорна сталь, пофарбована порошковими фарбами. Фарби при цьому використовуються стійкі до механічних впливів з різною текстурою поверхні (глянець, крокрень, структура). Для висихання цих покриттів заводи використовують сушильні печі, що забезпечує їхню міцність і стійкість до зносу. Найчастіше використовуються фарби чорного, сірого чи білого кольорів. В окремих випадках можливий вибір кольору за шкалою RAL. У цій комбінації матеріалів виготовляються опори всіх типів, перерахованих вище.
Наступний тип матеріалу та покриття – чорна сталь, покрита хромом гальванічним способом (хромування). Це покриття ще стійкіше до механічних впливів, і має більш естетичний вигляд. У цьому виконанні найчастіше виготовляються опори столів другого типу – із гнутої труби. Можливий варіант опори з центральною колоною, але хромованою буде лише колона, основа буде забарвлена в чорний колір. Чи не будь-який тип опор може бути хромованим, це пов'язано з тим, що гальванічне обладнання є на небагатьох заводах.
Нержавіюча сталь. Матеріал використовується для виготовлення опор для столів як для приміщень, так і для вулиці, завдяки своїй стійкості до корозії.
Із нержавіючої сталі виготовляють бази столів першого типу (центральна колона). Причому влаштування цих опор має свої особливості. Колона виготовлена з нержавіючої сталі повністю, а основа є сендвічом з товстої плити (6-8 мм) чорної сталі та накладки з нержавіючої сталі товщиною 1-1,5 мм із загнутими краями (опора столу Мілан Інокс). Лише така комбінація матеріалів економічно виправдана. Для круглих столів виготовляють основу столу Верона топ інокс. Нижня плита цієї опори влаштована схожим чином: кругла плита з чорної сталі 8 мм накрита кришкою з нержавіючої сталі завтовшки 1,5 мм із загнутими краями, але не під 90 градусів, а під 45. Таким чином досягається стійкість та естетика виробу.
Алюмінієві опори виготовляються для вуличних столів як стійкі до корозії, а також для полегшених столів, які потрібно часто пересувати.
Конфігурації алюмінієвих опор перегукуються і є центральною колоною і хрестоподібною основою з литого алюмінію.
Чавунні основи столів виділимо в окрему групу. За конфігурацією вони бувають і першого та другого типу. Т. е. з центральною колоною і литою чавунною основою у вигляді «левових лап», або багатопрутковою колоною з аркоподібною основою. Всі ці форми можливі завдяки можливості лиття чавуну. Покриття біля чавунних опор – чорна порошкова емаль.
Кріплення будь-якого типу опор до стільниць зазвичай здійснюється за допомогою шурупів, при цьому важливо розрахувати їх довжину, щоб не проткнути нову стільницю наскрізь і не зіпсувати її.
Візьміть собі на замітку всю різноманітність форм та кольорів основ для столів і, відпустивши свою фантазію у політ, створюйте неповторний стиль своїх приміщень. У цьому надаємо Вам на допомогу ще й сторінку стільниць ТОПАЛІТ та ВЕРЗАЛІТ.