Крісла для керівників від VIP до економ класу від Артак-Меблі

Крісло керівника – елемент офісних меблів, без якого не обходиться жодне офісне приміщення, в якому працює керівник того чи іншого рангу, чи то директор, чи його заступник. Залежно від матеріалів, механізмів, елементів дизайну та комфорту, формується вартість крісла керівника, а отже приналежність до однієї з умовних груп, на які ми поділили всі директорські крісла.

Розглянемо всі категорії, з яких формується вигляд та вартість крісла керівника.

Матеріали.

Найчастіше для виготовлення крісла керівника використовуються шкіри. Найпоширенішим матеріалом є натуральні шкіри. Вони, у свою чергу, діляться на шкіру "люкс" та спліт-шкіру.

 

  • Шкіра «люкс» є зовнішнім шаром яловичої шкіри, що пройшов складну обробку і фарбування. Зазвичай така шкіра дуже м'яка, еластична, частіше з дрібнозернистою структурою і дуже тактильно приємна.
  • Спліт-шкіра - це внутрішній шар тієї ж шкіри, з лицьового боку покритий шаром поліуретану та барвника, завдяки чому спліт-шкіра також має гладку поверхню. На відміну від шкіри «люкс», спліт-шкіра має більш крупнозернисту структуру, вона товща, грубіша, від чого не годиться для пошиття крісел з тонкими та гнучкими деталями та деякими видами крою та прострочки.

Однією з особливостей пошиття шкіряних крісел керівників є комбінування натуральних шкір на робочих поверхнях сидіння та спинки крісла зі штучними шкірами на неробочих поверхнях, але ретельно підібраних за структурою та кольором до натуральної шкіри. Робиться це внаслідок дорожнечі натуральних шкір, тому що, наприклад, зворотний бік спинки вимагає цілісного листа натуральної шкіри великого формату, а це призводить до подорожчання шкіряного крісла до двох разів. Тим не менш, цільно-шкіряне виконання (без використання штучних шкір) крісел керівника можливе при замовленні на деяких вітчизняних заводах. Мало того, до деяких видів натуральної шкіри неможливо підібрати штучну шкіру, близьку до дизайну, в таких шкірах можливе лише цільно-шкіряне виконання крісел. Зауважу, що натуральні шкіри, які використовуються для пошиття шкіряних крісел дуже комфортні, екологічні у використанні та довговічні в експлуатації.

  • Іншим варіантом матеріалу для крісел керівників при їх виготовленні використовують штучні шкіри. Одним з їх різновидів є екологічні шкіри (екошкіри), що є шаром поліуретану, нанесеного на тканину, зазвичай бавовняного складу. За рахунок використання поліуретану та досягається екологічність матеріалу, т.к. він пористий та пропускає повітря (вентилюється). Екошкіри, завдяки штучному походженню, мають широку колірну гаму, а також різноманітність структур поверхні. Говорячи про властивості екошкіри, можна в першому наближенні сказати, що вона виглядає як шкіра, а в експлуатації поводиться як тканина. Штучні шкіри вінілового складу – не є екологічними, і при тривалому сидінні у кріслі викликають дискомфорт, тому не підходять для виготовлення крісел керівника. Найчастіше їх використовують для виготовлення офісних крісел, то для використання в специфічних умовах (лікарень, лабораторій). Пов'язано це з тим, що ПВХ (або вініл) вологостійкий та легко миється.
  • Для виготовлення крісел керівника рідше використовують різноманітні меблеві тканини. При цьому тканини не повинні бути «пухкими», тому для цих цілей заводи підбирають щільні, багатошарові тканини, часто штучні замші та велюри.
  • При виготовленні крісел використовують сітку, яка розташовується в основному на спинці крісла, але в деяких моделях може натягуватися і на сидіння. Але частіше сидіння виконане у класичному вигляді – у тканині чи шкірі. Використання сітки на кріслах дає низку переваг. По-перше, вентиляція та екологічність, а по-друге, витончений зовнішній вигляд, тому що спинка виходить тонкою і не завантаженою поролоном. Крім того, сітка на спинці з певною пружністю повторює форму спини та надає відчуття комфорту.

Механізми.

Механізм трансформації дозволяє розкласти крісло керівника, відхиляючи спинку назад, збільшуючи кут між спинкою та сидінням, при цьому в деяких механізмах сидіння висувається вперед. Ці механізми зазвичай використовують у парі з механізмом гойдання, який дозволяє, незалежно від положення спинки, розгойдуватися всьому кріслу. Механізм трансформації прихований від наших очей усередині крісла, а про його наявність говорить клавіша керування у підлокітнику та трос керування під сидінням. Цей механізм вважається досить дорогим і їм комплектують крісла VIP-класу.

Синхромеханізм дозволяє відхиляти спинку крісла одночасно з нахилом сидіння назад у співвідношенні 2:1. Синхромеханізм може працювати в режимі гойдання, жорсткість якого можна регулювати в залежності від ваги сидячого або може фіксуватися в декількох положеннях. Завдяки цьому механізму людина, яка сидить з вертикальною спиною, періодично може розігнути тіло в попереку для зняття напруги.
Наступний механізм називається "мультиблок". Він дозволяє розгойдуватися в кріслі або зафіксуватися в декількох нахилених або вертикальних положеннях, не змінюючи кута між сидінням і спинкою (сидіння зі спинкою з'єднане жорстко, або є єдиним цілим, завдяки гнутій фанерній основі). Жорсткість гойдання також регулюється під вагу пружини, що сидить затягуванням. Різновид механізму під назвою "мультифікс" має ті ж функції, але інші принцип роботи та конфігурацію.
Механізм гойдання «Тілт» дозволить лише розгойдуватися в кріслі, але фіксація можлива лише в робочому вертикальному положенні. Регулювання жорсткості гойдання є. Існують різновиди типу «Deep tilt» (глибоке хитання).
Найпростішим механізмом, що зрідка використовується при виготовленні крісел керівника з метою здешевлення, є так звана піастра, яка не має жодних свобод у плані гойдання і різних фіксацій, а дозволяє тільки керувати газліфтом.
Найбільш важливою та невід'ємною частиною будь-якого крісла керівника є газліфт. З його допомогою ми керуємо висотою крісла при дії на важіль, який присутній у будь-якому з перерахованих вище механізмів. Також завдяки газліфту офісні крісла керівника обертаються навколо вертикальної осі. Ось тут доречно згадати про таку характеристику як гранично допустиму вагу сидячого. Стандартні газліфти розраховані на вагу до 120 кг. Деякі виробники крісел пропонують комплектувати їх посиленими газліфтами на замовлення клієнта, але в цій ситуації граничне значення ваги користувача обмежується міцністю роликів.

Оздоблення.

Далі розглянемо елементи, у тому числі складається крісло. Якщо з сидінням та спинкою, де основним аспектом є матеріал, все зрозуміло, то підлокітники та базу обговоримо окремо.
Зазвичай два цих елементи пов'язані за матеріалами та дизайном. Дорогі класичні шкіряні крісла керівника європейського виробництва мають м'які підлокітники та комплектуються дерев'яними базами п'ятипроменевих різних кольорів (шкіряне крісло Лексус XL, Лотус). Металеві підлокітники з м'якими накладками або без них встановлюються на крісла керівника у парі з металевими базами (крісло керівника Оріон, Гермес хром). Бази, у свою чергу, можуть бути виготовлені з полірованого алюмінію або хромованої сталі. Зазвичай до такого поєднання додається хромований газліфт, але не завжди іноді використовується хромований кожух для газліфта. Якщо крісло комплектується дерев'яними підлокітниками або металевими підлокітниками з дерев'яними накладками, база буде зварна металева з дерев'яними накладками в колір підлокітників (крісло Атлант екстра, Артур, Гаспар). Крім того, в деяких моделях додаються дерев'яні накладки на боковини спинки і сидіння (шкіряне крісло Річард, шкіряне крісло Честер, крісло Мілан, Мурано, Новаро).
Підлокітники, що встановлюються на крісла керівника, можуть бути виготовлені із пластику. Це бюджетні варіанти крісел. Пластик може бути чорним або пофарбованим найчастіше сірою або сріблястою фарбою під колір металу. Забарвлені підлокітники зазвичай мають м'яку накладку з того ж матеріалу, сто і крісло. В даному випадку крісло буде укомплектоване відповідного кольору базою із пластику. Чорні бази вилиті з поліаміду та посилені ребрами жорсткості. Пофарбовані сірі бази найчастіше мають накладки на краях променів для тих, хто звик ставити ноги на базу.
Окремо слід згадати регульовані Т-подібні підлокітники (шкіряне крісло Честер R HR хром, Соната синхро). Вони регулюються по висоті за допомогою натискання кнопки, іноді поворотні. Верхня робоча частина такого підлокітника зазвичай пом'якшена пінополіуретаном.
Ролики для крісел керівника виготовлені із пластику, мають діаметр 50 мм. Ролики для паркету та ламінатної підлоги забезпечені м'яким прогумованим обідком, що дає безшумну роботу при обертанні та дозволяє не дряпати делікатне покриття підлоги. Такими роликами деякі моделі шкіряних крісел комплектуються за умовчанням, але найчастіше це опція. З іншого боку, такі ролики не годяться для ковролінів, вони швидко забиваються ворсом і перестають правильно працювати. Один із різновидів роликів для шкіряних крісел передбачає наявність пластикової спідниці, що прикриває ролик. Для дорожчих шкіряних крісел керівників використовують удосконалені ролики діаметром 65 мм із покращеним дизайном.
Отже, сукупність вищезгаданих ознак дозволяє розділити всі крісла керівника на умовні цінові групи VIP, Бізнес та стандарт.